• PRZEDSZKOLE CHICHOPOTAM
  • Tel. +48 605 472 865
  • Godziny otwarcia 6:30 - 17:00


Aktualności oddziału Międzyświeć

  • Międzyświeć, 23.06.2017

NOC W PRZEDSZKOLU

„Piratem być to fajna sprawa. Pirat to najlepsza jest zabawa!” tak rozpoczęliśmy 23 czerwca o godzinie 19.00 nocną Wyprawę na Wyspę Piratów. Po pasowaniu na pirata, wszyscy uroczyście złożyliśmy przysięgę, że nie będziemy płakać ani marudzić. Zupełnym przypadkiem odnaleźliśmy list od tajemniczego Pirata Barnaby, który to naprowadził nas na trop ukrytego skarbu. Z wielkim zapałem zabraliśmy się za szukanie pirackich znaczków i wkrótce udało nam się dotrzeć do skarbu zakopanego w piaskownicy. Skarb ten – pudełko żelek zaspokoił nasz piracki apetyt. Ale ponieważ „my jesteśmy głodne dranie, głodne dranie niesłychanie; kto na drodze stanie nam, tego zjemy mniam, mniam, mniam”, chwilę później powiosłowaliśmy na Lodową Wyspę. Jej tubylcy zostawili przepis na pyszne lody, których mieliśmy okazję spróbować. Przed 21 Kapitanowie zarządzili wielkie poszukiwanie świetlików. Te magiczne owady są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, gdyż zawsze latem wskazują nam drogę. Tak też było i tym razem. Świetliki przywiodły nas do Ognistego Wulkanu, gdzie nasi Bosmani już przygotowali ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Gdy troszkę sobie podjedliśmy wróciliśmy na naszą wyspę, gdzie czekała nas prawdziwa atrakcja – tańce do późnych godzin nocnych. Bawiliśmy się wyśmienicie. Zmęczeni, ale szczęśliwi trafiliśmy do krainy Sennych Marzeń. Tam rozłożyliśmy swoje śpiwory i przy bajce o okropnych Bergenach i przeszczęśliwych Trolach zasnęliśmy. A rano… czekali już na nas stęsknieni rodzice. To była niezapomniana przygoda! Ahoj!

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

  • Międzyświeć, 20.06.2017

LEŚNY PARK NIESPODZIANEK

20 czerwca przeżyliśmy jeden z najwspanialszych dni w przedszkolu – dzień naszej WYCIECZKI. Wczesnym rankiem pojechaliśmy autobusem do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć zwierzęta, o których wcześniej się uczyliśmy. Niektóre zwierzątka np. sarenki mogliśmy nawet pogłaskać. To było niesamowite przeżycie! Drugą część wycieczki spędziliśmy szalejąc na dostępnych tam huśtawkach, trampolinach i zjeżdżalniach. Najzabawniejsze były skoki do basenu z piłeczkami. Byliśmy w swoim żywiole. To był niezapomniany dzień!

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

  • Międzyświeć, 06.06.2017

WIZYTA STRAŻAKÓW

Bije dzwon na alarm,
już śpieszą strażacy.
Czasem w nocy – ze snu,
czasem w dzień – do pracy.
Niedawno odwiedzili nas strażacy, którzy pokazali nam jak gasi się pożar oraz zaprezentowali sprzęt strażacki.
Bardzo dziękujemy za wizytę :)

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

  • Międzyświeć, 24.05.2017

DZIEŃ MAMY I TATY

"Choć serduszko moje małe, Wam je dziś oddaję całe (...)"
24.05.2017 r. nasze przedszkolaki z okazji Dnia Mamy i Taty wystawiły przedstawienie o piratach!:) Nie zabrakło też życzeń, upominków oraz pysznego poczęstunku:)

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

  • Międzyświeć, 11.04.2017

NASZ PIERWSZY TRENING!!!

W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia „Trening Przedszkolaka” zabawa była przednia. Dzieciaki zachwycone, fajna energia, uśmiech, kompetencja trenerów. Z niecierpliwością będziemy czekać na następny trening..

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

  • Międzyświeć, 05.04.2017

ZACZAROWANE ŹRÓDEŁKO

Kolejny dzień w przedszkolu przyniósł nam wiele wrażeń. Gościł u nas TEATRZYK, który wystawił przedstawienie o Zaczarowanym źródełku. Dzieci były bardzo zadowolone i chętnie odpowiadały na pytania aktorów. Była to też doskonała okazja do tego, żeby przypomnieć sobie zasady kulturalnego zachowania się podczas przedstawienia.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII