• PRZEDSZKOLE CHICHOPOTAM
 • Tel. +48 605 472 865
 • Godziny otwarcia 6:30 - 17:00


Aktualności oddziału Górki Wielkie

 • Górki Wielkie, 02.07.2017

Szczęśliwej drogi już czas.

Koniec roku przedszkolnego jest nie tylko czasem oczekiwania na wakacje, ale przede wszystkim jest to czas smutnych pożegnań. W tym roku żegnaliśmy nie tylko dzieci, które idą do szkoły, ale także naszą kochaną Panią Edytkę. Życzymy Wam, drogie Dzieci, samych sukcesów w dalszych etapach edukacji, a Pani Edytce życzymy dużo kreatywności i sukcesów zawodowych! Jeszcze raz dziękujemy Pani Dyrektor, Wam, kochani Rodzice, Waszym wspaniałym Dzieciom, wszystkim Pracownikom przedszkola. Razem możemy stworzyć naprawdę wspaniałe rzeczy! Życzymy Wam bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu! ​

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

 • Górki Wielkie, 22.06.2017

Jak powstaje film rysunkowy?

22 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku- Białej. Spotkaliśmy tam nasze ulubione postacie z bajek- przede wszystkim Reksia, Bolka i Lolka. Dowiedzieliśmy się również, jak powstaje taki film rysunkowy. Ostatnim etapem zwiedzania był seans filmowy. Wycieczkę można jak najbardziej zaliczyć do udanych. Nie tylko dzieci były zachwycone, ale również Panie- przecież to bajki z naszych dziecięcych lat ;) Dziękujemy Mamie Grzesia oraz Mamie Natalki za pomoc w opiece nad dziećmi :)

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

 • Górki Wielkie, 15.06.2017

"Twarda pularda, grom i musztarda!!!" ;)

Z okazji Dnia Dziecka Rodzice z CHICHOPOTAMA przygotowali dla dzieci spektakl "Piotruś Pan". Z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że to przedstawienie zasługuje na niejednego Oscara! Stroje, choreografia, muzyka i oczywiście gra aktorska- majstersztyk!!! Dziękujemy Wam, kochani Rodzice, za zaangażowanie i świetną zabawę!!! Z Wami możemy góry przenosić!!! Jesteście NAJLEPSI!!!
Po przedstawieniu odbył się Piknik Rodzinny- był dmuchany zamek, kiełbaski, malowanie twarzy, muzyka- po prostu świetna zabawa. Dziękujemy WSZYSTKIM za pomoc oraz udział w zabawie. Jak to mówił Kapitan Hak- "Twarda pularda, grom i musztarda..."- z Wami wszystko się udaje!!!

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

 • Górki Wielkie, 06.06.2017

Dzień Rodziny

Sport to zdrowie!- to było motto naszej pierwszej imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Rodziny. Rodzice wraz z dziećmi pojawili się w Hali Sportowej w Brennej i tam, podzieleni na dwie drużyny, rozpoczęli zawody. Emocje były nie do opanowania!!! Konkurencje wywoływały na twarzach wszystkich zebranych szeroki uśmiech. Walka była zacięta. Dziękujemy za aktywny udział i pomoc w przygotowaniach. Jednocześnie gratulujemy kondycji. :)

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

 • Górki Wielkie, 26/27.05.2017

Nocka w przedszkolu

Noc z 26/27 maja nie była zwykłą nocą dla naszych przedszkolaków. Dzieci ze starszej grupy przybyły do przedszkola, aby spędzić czas na znakomitej zabawie! Zaczęliśmy od wycieczki do Pani Magdaleny (mamy Okiego) gdzie mięliśmy​ ognisko. Dzieci same piekły sobie kiełbaski. Niektóre wprawdzie wylądowały w ognisku i były troszkę spieczone, ale smakowały wyśmienicie ;) Po powrocie do przedszkola wszystkie dzieci złożyły przysięgę, że w ten magiczny wieczór nikt nie będzie płakał i wszyscy będą się świetnie bawić. Nie obyło się bez strasznych historii, podchodów, nocnej dyskoteki oraz seansu filmowego. Nockę w przedszkolu można określić stwierdzeniem dzieci: "Łapencja w górę"! Nikt nie płakał, no chyba, że Wy, Drodzy Rodzice ;)

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

 • Górki Wielkie, 12.05.2017

"Poznać po mowie, co gdo mo w głowie"

12 maja odbyła się w naszym przedszkolu druga edycja gminnego konkursu gwary cieszyńskiej "Poznać po mowie, co go mo w głowie".
W jury zasiadali: Prezes Macierzy Ziemi Cieszyńskiej- Pani Marta Kawulok, wiceprezes do spraw kontaktu z kołami terenowymi Macierzy Ziemi Cieszyńskiej - Pan Bronisław Brudny oraz Dyrektor naszego przedszkola- Pani Urszula Czyżewska.
W młodszej kategorii wiekowej I miejsce zdobył Michał Heller z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brennej, który wyrecytował wiersz Wandy Mider "Cieszyński torg".
W grupie starszej: Wyróżnienie zdobyła Natalia Sikora z CHICHOPOTAMA, z wierszem W. Mider "Zima";
III miejsce zajął Paweł Nowak z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brennej, z wierszem W. Mider "Starość ucznia";
II miejsce zajął Piotr Staś z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brennej z wierszem W. Mider "Katapulta".
I miejsce zajęła Ewelina Ferfecka z Chichopotama, z wierszem W. Mider "Na wiesioło".
Dzieciom gratulujemy, a Rodzicom oraz Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do tak trudnego występu.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

 • Górki Wielkie, 14.04.2017

NASZ PIERWSZY TRENING!!!

W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia „Trening Przedszkolaka” zabawa była przednia. Dzieciaki zachwycone, fajna energia, uśmiech, kompetencja trenerów. Z niecierpliwością będziemy czekać na następny trening..

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

 • Górki Wielkie, 03.04.2017

WIOSENNE PORZĄDKI

Nadszedł czas na wiosenne porządki w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci dzielnie pracowały- zbierały kamienie, kopały, grabiły i wyrywały chwasty. Wszyscy chętnie pomagali, a grabki i motyki były rozchwytywane! Mamy nadzieję, że dzieci również u Was w domach tak wspaniale pomagają :)

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

 • Górki Wielkie, 30.03.2017

TRADYCJA WAŻNA SPRAWA

Dzisiejszego dnia Pani Agnieszka Szymala- Nowak, mama Emilki, przygotowała dla nas warsztaty- pokazała nam, jak zrobić palmę wielkanocną. Dzieci dzielnie pomagały Pani Agnieszce, a miały w czym pomagać, bo palma miała ponad metr wysokości!!! Oprócz tego, każde dziecko otrzymało od Pani Agnieszki palmę i samodzielnie ją mogło ozdobić. Dziękujemy Pani Agnieszce za przeprowadzone warsztaty i za zaangażowanie, bo wiemy, że spędziła Pani całą noc nad przygotowaniem dla nas palm. Dziękujemy!!!

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII